Logotype
01/03

Suvirinimo robotų programavimo sudėtingumas - tai mitas?

Pramoniniai suvirinimo robotai atlieka svarbų vaidmenį suvirinimo procesų automatizavime, taikomame įvairiose srityse, pvz. automobilių gamyboje, laivų statyboje, metalinių konstrukcijų gamyboje ir t.t. Tačiau tokių robotų programavimas tradiciniu būdu, naudojant programavimo kalbas, gali būti sudėtingas ir reikalauti specialių įgūdžių.

Šiame straipsnyje apžvelgsime suvirinimo robotų programavimo blokiniu būdu, kurį siūlo praktiškai visi robotų gamintojai, ypatumus, o taip pat jo panaudojimo galimybę be specialių programavimo kalbų žinojimo.

√  Programavimas blokiniu būdu - kas tai?

Blokinis programavimas - tai metodas, kai užduotys yra skaidomos į blokus arba modulius, iš kurių kiekvienas atlieka tam tikrą funkciją. Vėliau šie blokai yra sujungiami tarpusavyje, siekiant sukurti operacijų seką.

Robotų programavimas blokiniu būdu atliekamas esamos programinės įrangos, siūlančios paruoštų blokų rinkinį ir suteikiančios galimybę juos kombinuoti laikant rankose standartinį roboto valdiklio valdymo pultą pagalba.

√  Programavimo blokiniu būdu privalumai suvirinimo robotams

•  Naudojimo paprastumas: vartotojai gali kurti suvirinimo programas neišmanant programavimo kalbų;
  Vizualinis atvaizdas: blokinės programavimo priemonės siūlo vizualų programos atvaizdą, kas palengvina jos struktūros ir logikos suvokimą;
•  Greitas kūrimo procesas: naudodami jau paruoštus blokus ir atsižvelgdami į įvairias suvirinimo užduotis vartotojai gali greitai kurti ir keisti programas;
  Mažesnė klaidų tikimybė: paruoštų ir patikrintų blokų naudojimo dėka blokinis programavimas sumažina klaidų tikimybę.
 
√  Paanalizuokime suvirinimo roboto programavimo pavyzdį
 
  1 žingsnis: Programos pavadinimas
Spaudžiame mygtuką "sukurti naują programą" ir sukuriame programos pavadinimą (pavyzdžiui, gaminio pavadinimą).
Sugrąžiname robotą į pradinę padėtį šalia gaminio.

  2 žingsnis: Suvirinimo parametrų nustatymas
Pridedame bloką "Nustatyti suvirinimo parametrus" ir įvedame reikiamus suvirinimo siūlės parametrus: srovės galią, įtampą, suvirinimo greitį ir režimus, įskaitant, jei to reikia, svyruojančius degiklio judesius ir daug daugiau.

  3 žingsnis: Roboto judėjimas į suvirinimo tašką
Panaudojame  bloką "Nukreipti robotą į tašką" ir valdymo pulto pagalba nukreipiame robotą į vienas po kito einančius taškus, kad būtų sudaryta degiklio judėjimo trajektorija.

  4 žingsnis: Suvirinimo proceso atlikimas
Sujungiame "Suvirinimo proceso" bloką su ankstesniu, tam kad būtų sujungti tarpusavyje roboto judėjimo trajektorija ir suvirinimo procesas.
Užbaigiame suvirinimą su tam tikrais kraterio užvirinimo parametrais.

  5 žingsnis: Programos užbaigimas
Pridedame bloką "Užbaigti programą".

Tokiu būdu blokinio programavimo dėka sukūrėme programą gaminio suvirinimui. Ši programa gali būti lengvai pritaikyta kitų detalių virinimui arba kitų operacijų atlikimui. Pavyzdžiui, paruoštus blokus su ankščiau sukonfigūruotais suvirinimo parametrais galima kopijuoti ir naudoti naujose programose.

√  Išvada: 
Pramoninių suvirinimo robotų programavimas blokiniu būdu - tai efektyvus ir prieinamas suvirinimo procesų automatizavimo metodas.

Paruoštų blokų naudojimo ir vizualinio programos atvaizdo taikymo dėka vartotojai gali greitai kurti ir keisti programas be būtinybės žinoti specialias programavimo kalbas.

Dėl to klasikiniai suvirinimo robotai tampa prieinamesni platesniam vartotojų ratui ir didėja gamybos efektyvumas.

Verta pabrėžti, kad pramoninių robotų blokinio programavimo galimybė apima visą Fanuc robotų asortimentą, įskaitant padėklų pakavimo robotus, dažymo robotus ir kitus.

14.02.2024 // NORDICA STERLING tinklaraštis

01/03
Greita konsultacija

Greita konsultacija

Jus dominanti robotizavimo sritis